You are currently viewing Kuidas kinnisvara müües rahaliselt võita?

Kuidas kinnisvara müües rahaliselt võita?

Alustades kinnisvara müügiga, oled valiku ees

Kas üritada ise müüa või kasutada kinnisvaramaakleri teenust? Esmapilgul on valik lihtne – enamasti oskab omanik internetis nähtud kuulutuste põhjal mingi hinna välja mõelda ning kinnisvaraportaalidesse kuulutusi lisada. See ju ongi müük?

Pärnu Mai tänav korter

Kinnisvaramüügi reaalsus koosneb suuremast hulgast faktoritest ja riskidest, mida tundmata juhtub väheste kogemustega ise müües sageli nii, et huvilisi ei leita ning müügiperiood jääb venima. Kui müügiperiood kujuneb pikemaks, kui algselt loodeti, teeb müüja järelduse, et asi on vales hinnas.

See võib nii olla, kuid mitte alati. Väheste teadmiste ning tagasihoidliku müügitöö tulemusena võib müüja hinda optimaalsest turuhinnast isegi madalamaks langetada. See aga ei pruugi tingimata tuua oodatud kiiret tehingut, kuna huvilistele võivad kaootilised hinnalangetused tunduda hoopis objekti puuduste ja probleemide tagajärjena.

Uus korter Pärnus

Maaklerteenuse arvelt säästmise soov lõpeb reaalsuses sageli:

  • turuhinnast madalama hinnaga tehinguga või
  • ise müümise lõpetamisega ja ikkagi maaklerteenuse kasuks otsustamisega

Kusjuures kahju on juba tekkinud mitmel moel:

  • kord juba langetatud objekti hinda uuesti optimaalse hinnaga müüa on keerulisem, kuna hinnaga mängimine peletab huvilisi
  • kõrgkonjunktuuri ajal tehtud nõrk müügitöö on sõna otseses mõttes raisatud raha, kuna tehing võib lükkuda turu langusfaasi
  • enda muude tegemiste arvelt kulutatud aeg ja raha

Tehingust saadav tulu kujuneb seega väiksemaks, kui maakleri abil müües ja loodetud säästu asemel on saamatajäänud tulu.

Lisanduvad riskid, mis võivad ilmneda peale tehingut, mh. seoses vara ja selle puuduste kirjeldamisega ostu-müügi lepingus, lisakulutused kompensatsiooni ja leppetrahvidena või isegi tehingu tagasipööramine.

Kinnisvaratehingud on seotud inimese elu kõige suuremate väljaminekute (ja sissetulekutega) ning ka võimalikud riskid on kalli hinnaga.

Kuidas siis saada kinnisvara müües maksimaalne kasu?

Parimaid kinnisvaratehinguid teevad omanikud, kes valivad usaldusväärse, pädeva ja aktiivse kinnisvaramaakleri, kes kogu müügitöö algusest lõpuni – alates läbimõeldud hinnastamisest kuni omandi üleandmiseni – efektiivselt ära teeb. Olen olnud nii ostja, müüja kui maakleri rollis ja väidan seda veendumuse ja erapooletusega – parimad kinnisvara müügitehingud tehakse hea maakleri abiga.

Nagu iga teenuse valikul, on ka maakleri valikul mõistlik leida hulk kriteeriumidele vastavaid teenusepakkujaid ning küsida hinnapakkumised koos selgitustega – millise sisuga teenuse hinna eest saab ja mida maakler teha plaanib?

IMGP3486

Professionaalne kinnisvaramaakler toimetab Sinu vara müügiga algusest lõpuni teadlikult, turunduskanaleid maksimaalselt ära kasutades, turuanalüüse ja häid praktikaid arvesse võttes ning riske vältides. Ta suhtleb Sinuga aktiivselt terve müügiperioodi jooksul, hoiab Sind asjadega kursis, annab vara müügiprotsessi kohta igakülgset infot ja aitab Sul seeläbi parimaid otsuseid teha.

Loomulikult jääb hea maakler alati viisakaks ja sõbralikuks, ei esita eksitavat infot ega valeta!

Kui vajad asjatundlikku ja aktiivset kinnisvaramaaklerit Pärnus ja Pärnumaal, võta minult müügiteenuse pakkumine. Sind ootab meeldiv koostöö ja kasumlikud tehingud!

Pärnu Kinnisvara

Kinnisvara maakleriteenus. Müük, üürimine, ost, tasuta konsultatsioon. Tasuta konsultatsiooniks helista 518 4422. Pakkumised ja info: https://parnukinnisvara.ee