Uus korter Pärnus

Praegu on hea aeg müüa

Elamispindade pakkumiste hulk on alates 2020. aasta juulist kindlalt vähenenud: 2020 novembris oli Pärnu korterite müügipakkumisi 18% vähem, kui aasta varem.

Samal perioodil on elamispindade pakkumishinnad tõusnud: 2020 novembris oli Pärnu korterite müügipakkumiste hind 9% kõrgem, kui aasta eest.

pilt
Allikas: kv.ee

Faktor, mida ehituskauplused tootjatelt saadud info põhjal prognoosivad ning mis kinnisvara hinda lähiajal mõjutama hakkab, on ehitusmaterjalide hinnatõus. Teatud tootegruppide osas, nagu soojustusmaterjalid, lubatakse hinnatõusu peale praeguste laovarude lõppemist ja juba 2021 veebruaris. Ehitusele plaanitud kulud seetõttu suurenevad ja müügikasum väheneb.

Üüritulu teenimiseks ostetud korterid teenivad omanikele praegu aastaga võrreldes vähem tulu. Üürihinnad on aasta jooksul vähenenud ca 10%. Uus 2-toaline korter Pärnus, mida sai 2019. aastal anda pikaajalisele üürile 330 € eest, leiab praegu üürilise 300 € eest.

2021. jaanuaris jääb sisuliselt igat liiki elamispindade müügipakkumiste hulk ostusoovide hulgale alla. Aeg on müümiseks soodne – hinnad on kõigi aegade kõrgeimad, pakkumisi napib, pangad annavad mõistlikel tingimustel laenu ja 2020. aasta ebakindlus covid-19 piirangutest on leevenenud.

Kui oled eluaseme müüki mingil põhjusel edasi lükanud, siis tasub kaaluda praeguses turuolukorras müügiga maksimumi võtmist.

Pärnu Kinnisvara

Kinnisvara maakleriteenus. Müük, üürimine, ost, tasuta konsultatsioon. Tasuta konsultatsiooniks helista 518 4422. Pakkumised ja info: https://parnukinnisvara.ee