Pärnu Kesklinna sild

Pärnu Kesklinna sild

Pärnu Kesklinna sild, ka Vanasild, on Pärnus asuv sild üle Pärnu jõe, Tallinna maantee alguslõik. Sild asub ajaloolise Nahksilla ja Puusilla asukohast umbes 20 meetrit ülesvoolu kunagise Suursilla asukohal.

Silla projekteerimist alustati 1948. aastal. Ehitamisel kasutati ära endise Suursilla sambaid. Sild avati 31. detsembril 1956 ja oli plaanitud lahtikäivana, ent projekteerimisvea tõttu ei olnud võimalik seda funktsiooni kasutada.

1992.–1993. aastal silda renoveeriti ning kõlasid mõtted teha sild taas avatavaks, ent need ideed ei teostunud. Silda renoveeriti ka 1995. aastal.

Tekst: Wikipedia

DSC00231 5

Pärnu kolmanda, Raba-Lai silla planeerimine on lõpusirgel.

Uus autosild ja tulevane sillakoridor hakkavad ühendama Ülejõel asuvat Raba tänavat kesklinnas asuva Lai tänavaga. Laiale tänavale jõuab sillakoridor praeguse politseimaja juures, tulevasel Pargi tänava pikendusel. Parima arhitektuurse ja konstruktiivse lahenduse leidmiseks viidi läbi arhitektuurivõistlus, mille võitis arhitektuuribüroo Trilog Studio OÜ ja Ehitusfirma Fidele Ehituse OÜ võistlustöö „Luik“.

Võistlustöö „Luik“ realiseerimiseks korraldatud, kuid liigkõrge hinna tõttu nurjunud kahe ehitushanke järel kuulutas Pärnu linnavalitsus Raba-Lai tänavate silla, Rääma ja Laiale tänavale rajatavate ringristmike ning silda ja ringristmikke ühendavate tänavalõikude ehitamiseks välja uue riigihanke. Seekordne riigihange on koos projekteerimisega ja võistleva dialoogi vormis. Ehitaja saab koos arhitektide ja projekteerijatega välja pakkuda nii ideelahenduse kui hinna, mille eest ta on valmis silla koos tänavalõikude ja ringristmikega projekteerima ja ehitama.

Septembris algavad pakkujatega läbirääkimised, mille esimeses voorus tutvustavad pakkujad eskiise ja sillalahendusi. Järgneb teine voor, kus linnavalitsus ja pakkujad täpsustavad silla rajamisega seonduvat. Teise vooru lõpus allkirjastavad taotleja ja hankija tehnilise lahenduse, mis on piisava täpsusastmega pakkumuse esitamiseks. Peamisteks hindamiskriteeriumiteks on pakkumuse kogumaksumus ja hankelepingu täitmise lõpptähtaeg.

Kõige optimistlikum silla ja tänavalõikude valmimise tähtaeg on 2025. aasta lõpp.

Loe kolmanda silla ehitusest Pärnu kodulehelt: https://parnu.ee/linnakodanikule/planeerimine-ehitus/kolmas-sild

Luik Linnuvaatest
Pärnu kolmas, Raba-Lai tn sild. Foto: Pärnu Linnavalitsus.

Pärnu Kinnisvara

Kinnisvara maakleriteenus. Müük, üürimine, ost, tasuta konsultatsioon. Tasuta konsultatsiooniks helista 518 4422. Pakkumised ja info: https://parnukinnisvara.ee